Aktualności


DOBRY START 300 dla ucznia

od 1 lipca 2021 r. wniosek o świadczenie Dobry Start 300 + dla ucznia możesz złożyć tylko elektronicznie.

„Dobry Start” z ZUS

 Od nowego roku szkolonego  300 zł w ramach programu „Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., ! wyłącznie elektronicznie! – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków o świadczenia z programu „Dobry Start”. Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”.
Dodatkowo w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS

ulotka Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo_WCAG

Dyżur Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kożuchowie.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Ireneusz Drzewiecki pełni dyżur w dniu 7 lipca br. od godziny 13:00 do godziny 14:00 w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie (pokój nr 2). Telefon kontaktowy: 606-473-918.

Ostrzeżenie hydrologiczne dot. suszy hydrologicznej lubuskie.

Nabór uzupełniający na rachmistrza spisowego

Burmistrz Kożuchowa – Gminny Komisarz Spisowy ogłasza uzupełniający otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z  przeprowadzeniem  na  terytorium  Rzeczpospolitej  Polskiej  w  2021  r.  spisu  powszechnego  NSP  2021.

Nabór uzupełniający na rachmistrza spisowego

NOWY DOWÓD OSOBISTY

Od 2 Sierpnia 2021 r. są wydawane nowe dowody osobiste z odciskami palców oraz podpisem posiadacza dowodu osobistego. Dzięki temu dowody osobiste są bardziej bezpieczne.

 

Dokonałeś samospisu? Weź udział w loterii

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w południowej części województwa lubuskiego.

ostrzeżenie IMGW

 

Dyżur przewodniczącego

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Ireneusz Drzewiecki będzie pełni dyżur w dniu 30 czerwca br. w godz. 14:00 – 15:00 w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie (pokój nr 2). Telefon kontaktowy: 68- 355-59 -42.

Informacja dla właścicieli i zarządców budynków, dotycząca Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

CEEB-dla-urzedow

CEEB-dla-wlascicieli-i-zarzadcow

Formularz-A_budynki-mieszkalne_08.04.2021

Formularz-B_budynki-niemieszkalne_08.04.2021

Nie ma mutacji bez replikacji. Nie replikuj

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie ze studentami kierunku lekarskiego UZ znaleźli pomysł na krótki przekaz do młodzieży. Apel pod hasłem „ Nie ma mutacji bez replikacji. Nie replikuj” ma dać do myślenia wszystkim tym, którzy uważają, że pandemia jest już za nami. Wypowiedź Pani prof. Marii Gańczak autorytetu w dziedzinie chorób zakaźnych, jest kluczowa i idealnie nawiązuje do sytuacji, w której się obecnie znajdujemy.