Aktualności


Dyżur Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kożuchowie.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Ireneusz Drzewiecki pełni dyżur w dniu 19 maja br. od godziny 12:00 do godziny 13:00 w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie (pokój nr 2). Telefon kontaktowy: 606-473-918.

Nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii spisowej?

Może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy. Chcesz sprawdzić jego tożsamość? Możesz to zrobić poprzez:
specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/
infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99
Pamiętaj, że:
• Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 22 828 88 88 lub numeru Infolinii Spisowej 22 279 99 99
• Rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych.
• W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent niezwłocznie zgłoś na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Live MRiPS, GUS i „Głosu Seniora” – Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Główny Urząd Statystyczny i „Głos Seniora” zaprasza na wydarzenie online transmitowane na  profilach Facebook organizatorów, które odbędzie się w piątek 14 maja br. o  godz. 14:00.

Wydarzenie zorganizowane jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br.  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. W związku z tym, we współpracy z innymi instytucjami, które na co dzień troszczą się o tę grupę społeczną – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie MANKO – wydawcę pisma „Głos Seniora”, organizujemy wydarzenie online:

Jak Bezpiecznie się spisać. Porady spisowe dla seniorów.

Wydarzenie poprowadzi p. Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenie MANKO oraz Redaktor Naczelny „Głosu Seniora”. Jego gościem będzie Prezes GUS dr Dominik Rozkrut – Generalny Komisarz Spisowy. Podczas spotkania poruszone zostaną wszystkie tematy związane z bezpiecznym udziałem seniorów w spisie powszechnym. Wyjaśnimy uczestnikom jak spisać się bezpiecznie, jakie sytuacje powinny zwrócić uwagę seniorów, jakie działania rachmistrzów nie powinny mieć miejsca, jak zweryfikować ich tożsamość itd. Zapraszamy do udziału.

,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”

Czy słyszeliście już o akcji ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”?
Akcja Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego skierowana jest do Was – mieszkańców Województwa Lubuskiego!
Nasza gmina dołącza do akcji i zachęca Was do kupowania lokalnych produktów od Lubuskich Producentów!

– Odwiedzajcie targowiska miejskie i punkty sprzedaży produktów regionalnych – znajdziecie tam zdrowe i lokalne produkty

– Wejdźcie na grupę na Facebooku Bazarek Lubuski, poświęconą kupnie i sprzedaży produktów regionalnych – regionalne produkty możecie zakupić również bez wychodzenia z domu!
–  Jesteście Producentami produktów spożywczych, bądź rękodzielniczych? Działacie na terenie Województwa Lubuskiego i chcielibyście uświadomić —- Waszych klientów, że wytwarzacie na terenie naszego regionu? Wygenerujcie Certyfikat Producent Lubuski https://lcpr.pl/certyfikat-producent-lubuski/

To już kolejna edycja akcji! Śledźcie Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego na Facebooku. Już wkrótce zorganizowany zostanie konkurs, w którym zarówno Wy, jak i Producent z Województwa Lubuskiego będziecie mogli wygrać atrakcyjne nagrody

Wspierajmy Lubuskich Producentów, Kupujmy lokalnie!

Komunikat w sprawie stopniowego przywrócenia bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 17 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego.  Osobiste udzielanie porad w punktach lub telefoniczne i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość następować będzie tylko i wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Ze względu na konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy Mieszkańców Powiatu Nowosolskiego o ograniczenie wizyt w Punktach wyłącznie do spraw pilnych.

Rejestracja odbywa się we wtorki, środy i czwartki w godzinach 10.00 – 13.30 pod numerem tel. 790 227 119

Na terenach leśnych woj. lubuskiego obowiązuje III (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu na terenach leśnych woj. lubuskiego, III najwyższego stopnia zagrożenia pożarowego W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie skontaktować się z nr alarmowym Państwowej Straży Pożarnej 998 lub z nr alarmowym 112.

Dyżur Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kożuchowie.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Grzegorz Wajman pełni dyżur w dniu 12 maja br. od godziny 14:00 do godziny 15:00 w Urzędzie Miejskim w Kożuchowie (pokój nr 2).

Zbiórka elektrośmieci.

W związku z planowaną w sobotę 22 maja zbiórką elektrośmieci pragniemy przekazać Państwu więcej informacji organizacyjnych na temat akcji na terenie Gminy Kożuchów.
Zbiórkę rozpoczynamy w sobotę o godzinie 8:00 na terenie składu opałowego na przeciwko Parku Poniatowskiego w Kożuchowie.
W tygodniu od 17 maja do 21 maja w godzinach 8:00 – 12:00
oraz 15:00 – 18:00 będzie można zadzwonić do strażaków którzy otworzą bramę na placu opałowym i odbiorą elektrośmieci
08:00 – 12:00 – Jarek 695 632 722
15:00 – 18:00 – Tomek 691 273 569
15:00 – 18:00 – Damian 666 649 741
15:00 – 18:00 – Łukasz 513 857 997
15:00 – 18:00 – Mateusz 669 247 155
W godzinach od 15:00 – 18:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym będzie możliwość odebrania od Państwa elektrośmieci.
Ze względu na panującą pandemię i wprowadzone ograniczenia nie będzie możliwości aby strażacy wchodzili do domów czy mieszkań, dlatego też prosimy aby sprzęt przekazany na zbiórkę był wystawiony przed posesję.
Zwracamy się również z prośbą aby „drobny” sprzęt dostarczać bezpośrednio na plac opałowy.
Dziękujemy Państwu Wrzosek o udostępnienie placu na tak szczytny cel którym jest zbiórka dla Bartka.

Trwa nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów posługujących się Polskim Językiem Migowym

Od 6 do 11 maja br. trwa nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych posługujących się Polskim Językiem Migowym. 

W celu zapewnienia osobom niesłyszącym możliwości spisania się z pomocą rachmistrza, Centralne Biuro Spisowe (CBS) podjęło decyzję o uruchomieniu naboru uzupełniającego na rachmistrzów posługujących się Polskim Językiem Migowym PJM). Zatrudnienie rachmistrzów posługujących się językiem migowym ma zapewnić możliwość skorzystania z metody uzupełniającej spisu – tj. wywiadu z rachmistrzem – tym osobom, które same nie spisały się przez Internet.

Nabór będzie realizowany na terenie tych województw, w których Wojewódzkie Biura Spisowe (WBS) zidentyfikowały potrzebę zapewnienia dodatkowego wsparcia dla osób niesłyszących. Obecnie nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów posługujących się PJM realizujemy w następujących 9. województwach:

  1. lubuskim
  2. łódzkim
  3. małopolskim
  4. opolskim
  5. podlaskim
  6. pomorskim
  7. warmińsko-mazurskim
  8. wielkopolskim
  9. zachodniopomorskim

 Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posługiwać się językiem polskim,
  • posługiwać się biegle Polskim Językiem Migowym,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. 2019 r. poz. 1775, z późn.zm. nabór na rachmistrzów przeprowadzają Gminni Komisarze Spisowi.

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej (na skrzynkę e-mailową urzędu gminy) platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich). O dacie wpływu dokumentów decyduje:

  • w przypadku osobistego złożenia dokumentów w urzędzie lub doręczenia ich za pośrednictwem kuriera – data dostarczenia do urzędu;
  • w przypadku wysłania dokumentów pocztą elektroniczną na skrzynkę e-mailową urzędu wskazaną w ogłoszeniu – data wprowadzenia zgłoszenia do środka komunikacji elektronicznej nadawcy (data wysłania wiadomości e-mail);

Szczegóły naboru uzupełniającego publikowane są również na stronach Gminnych Biur Spisowych.

Pierwsze losowanie nagród w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

7 maja br. o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze losowanie nagród w Loterii, z którego transmisja odbędzie się na profilach GUS na Facebooku i YouTube.

Rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł.

W Loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w Loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu oraz do 5 maja br. prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej https://loteria.spis.gov.pl/.

Szczegółowe informacje o Loterii, w tym regulamin, harmonogram kolejnych losowań i najczęściej zadawane pytania dostępne są pod adresem: https://loteria.spis.gov.pl/

Uruchomiona została również infolinia 22 871 99 21, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Loterii.

Organizatorem Loterii jest UNIQUE ONE sp. z o.o. siedzibą w Warszawie przy ul. Niedźwiedziej 2A.